Posted in Bez kategorii, on 8 stycznia 2019, by , 1 Comments

Rzeczywistość jest taka jaką chcesz ją widzieć. To co uważasz za ważne, ma na Ciebie wpływ, to czego nie zauważasz nie nakarmi Cię. Ten wybór jest często nieświadomy, podyktowany tym jak nauczyłeś się postrzegać rzeczywistość. Uświadomienie sobie dlaczego jedna rzecz czy zdarzenie jest dla Ciebie istotne a innej nawet nie dostrzegasz, pozwala na wybór – jak naprawdę chce, żeby moje życie wyglądało i co tak naprawdę jest dla mnie istotne.

psychoterapia, depresja, zagubienie, pomoc w depresji, dobry psychoterapeuta Warszawa, psychoterapeuta bielany

Biały Królik na pytanie Alicji – jak długo trwa wieczność? odpowiada „Czasami to tylko sekunda”. To jak długo coś trwa nie jest podyktowane obiektywnym zjawiskiem płynięcia czasu. Dla jednej osoby godzina w korku jest długa, dla innego to za krótko by odsłuchać ulubiony audiobook. To my nadajemy znaczenie rzeczywistości, która nas otacza. Poza tym, co tak naprawdę znaczy „wieczność”? Czy jest obiektywna definicja? Czy nie zależy owa wieczność od kontekstu?

czytaj dalej...

Posted in Bez kategorii, on 2 grudnia 2018, by , 0 Comments

Bardzo ważne jest, aby pozwolić sobie na dziwienie się w codziennym życiu. Żeby nie być skrępowanym i przywiązanym do nawyków. Żeby zawsze mieć poczucie cudowności swego życia oraz życia słów, gestów i obrazów innych ludzi. Trzeba zawsze być przygotowanym na moment zaskoczenia.

czytaj dalej...

Posted in Bez kategorii, on 1 czerwca 2018, by , 0 Comments

Dzieci wasze nie są dziećmi waszymi. Są bowiem synami i córkami Życia – a ono pragnie siebie samego. Zatem przez was przychodzą, ale nie od was przychodzą. I chociaż są z wami, to do was nie należą.

czytaj dalej...

Posted in ciało, psychoterapia, psychoterapia przez ciało, on 11 stycznia 2018, by , 0 Comments

Istnieje zasadnicza różnica między dwoma spojrzeniami na relację człowieka ze światem. Wschód zawsze przejawiał większy szacunek dla przyrody niż Zachód, w przekonaniu, że dobro człowieka zależy od jego harmonii z naturą. Zachód, przynajmniej w ciągu ostatnich stuleci, zmierza do przejęcia kontroli i władzy nad przyrodą, a różnica ta jest widoczna w zachodniej postawie wobec ciała.

czytaj dalej...

Posted in Bez kategorii, on 6 września 2017, by , 0 Comments

Nie można przecenić wagi, jaką ma płacz w uwalnianiu napięcia i łagodzeniu bólu złamanego serca. Utrata ukochanej osoby musi być opłakana, jeśli człowiek ma powrócić po stracie do normalnego życia.

czytaj dalej...